Jak pracovat s EAN čárovými kódy
Takzvané čárové kódy lze v programu zadávat do karet v Katalogu položek do údaje EAN kód. Správnost kódu je programem vždy kontrolována (funkce modulo) a pokud jsme v parametrech ponechali aktivní nastavení pro doplňování kontrolní číslice, program vždy po doplnění 7 nebo 12 číslic doplní i tu kontrolní.
Pořízené EAN kódy využijeme společně s čtečkou čárových kódů například v Pokladně (nebo v jakékoli agendě, kde je ve formuláři viditelný údaj Označení. Je-li umístěn kurzor na tomto údaji, program přijme informace z čtečky čárového kódu a prohledá databázi položek. Pro hledání porovnává obsah údajů Označení, Název a EAN kód s kódem, který získal z čtečky. Při nalezení shody nalezenou položku převezme do otevřené agendy.
V případě váhového EAN kódu se neuvádí první dva znaky (Identifikace "26" je určena pro vnitřní potřebu, "27", "28" a "29" pro vnější oběh) ale až 3 – 6 znak. Příklad:
Z EAN 28 2054 9 00088 4 se tedy jako kód do katalogu uvedou pouze modře označené číslice. V EANu následuje kontrolní číslice, dále je pět číslic je pro počet gramů a na závěr je opět kontrolní číslice.
Ostatní pracovní postupy
Jak pracovat s EAN čárovými kódy.
Související témata